čtvrtek 8. května 2014

New family member

Doufám, že si užíváte volna !
Pokud ho tedy máte :) Dnes, bych vám chtěla představit nového člena v rodině. Jmenuje se Zmrzlinka ale já mu říkám zlatíčko, protože je táák roztomilý ♥ Máme ho jen chvilku a tak se celkem dost bojí. Bylo dost těžké, ho vyfotit, aby mi neutekl :D
19 komentářů :

 1. Je neskutočne nádherný a roztomilý ! :-) <3

  OdpovědětVymazat
 2. Hihi, krásný bobánek! Taky jsem jednoho takového dostala, ale takhle maličký zůstal bohužel jen chvilku, teď už je tak třikrát takový, ale o to víc máme "materiálu" k poňuchňání. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ten je krásnej :), taky mám dva ušáčky a jsou to nejlepší zvířátka :) (jestli můžu, doporučila bych ti přečíst stránku kralici.cz - piškoty ani rohlíky králíci jíst nemůžou..)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A můžu se zeptat proč je nesmějí? :)

   Vymazat
  2. Králíčci tloustnou především po přehnaném množství obilovin a “dobrůtek”, jejichž podávání se občas majitelé neubrání, když vidí ta krásná “smutná” žebrající očička J. V takových případech je skutečně nutné myslet především na králíčkovo zdraví. Z tohoto pohledu je I nevhodné podávat usušené pečivo a rohlíky.

   V žádném případě nelze k obrušování předních zubů doporučit podávání suchého chleba. Jeho složení rozhodně není vhodné pro každodenní podávání. Pokud budeme dávat chleba jako “pamlsek” (ohledně chleba jako pamlsku viz kapitola Pamlsky) jednou týdně, je jeho vliv na obrušování zubů zanedbatelný vzhledem k tomu, jak králíkovi zuby rychle rostou. Pokud chceme podat králíkovi něco k obrušování zubů, zvolíme větev některé vhodné dřeviny.

   Výhody suchého chleba jsou ty, že je levný, každý ho má doma, králíkům chutná a nám je líto ho jen tak vyhodit, když ho přece ještě můžeme zužitkovat aspoň králíkovi. Nicméně, když si přečteme složení, není to nic extra. Pokud není složení chleba dostatečně výmluvné samo o sobě, pak vězte, že větší množství chleba dokonce může poškodit prostředí ve střevě. Obzvlášť, je-li králík ještě k tomu krmen nevhodným krmivem, může pak mít obtíže s trávením „problematičtějšími“ druhy potravy a může trpět nadýmáním (viz článek výše, kde se píše: „Stále častější produkce chleba kypřeného droždím způsobuje problémy se zažíváním, neboť droždí je příliš expanzivní, a proto dieteticky méně vhodné než přírodní kvasy.“), vánočkami nebo průjmy v důsledku změn střevní mikroflóry. Jeho zvýšený přísun pak vede nejenom k problémům se zažíváním, ale i k nadváze.

   V neposlední řadě je nutno zmínit i riziko plísní, které produkují jedovaté toxiny (mykotoxiny) už v době, kdy je my pouhým okem ještě nevidíme. Mezi účinky mykotoxinů patří například snížení imunity, poruchy jater, trávicího traktu, ledvin a jiných orgánů, poruchy reprodukce (potraty, toxémie atd.). Při pokusech vědci chleba kontaminovali plísní Pennicilliem (produkuje penicilin) a již po 64 hodinách byl posouzen jako zdravotně závadný a konzumace chleba staršího než 48 hodin nebyla odborníky vůbec doporučena! To samozřejmě platí i pro suchý chleba. Kvůli výše zmíněným skutečnostem si tedy můžeme dovolit konstatovat, že chleba pro králíky rozhodně vhodným pamlskem není, chovatelé by se jeho podávání králíkům měli vyhnout a králíkům dopřát vhodnější pamlsek.

   atd, stačí si přečíst ty stránky :)

   Vymazat
  3. a ohledně piškotů - ty jsou taky zařazeny v kategorii pamlsků, které se nemají nikdy dávat.

   Vymazat
  4. Děkuji za odpověď :) Už jsem na to upozornila a má tam na obrušování zoubků dřívko.

   Vymazat
 4. Tihle domácí králíčci NESMÍ tvrdé pečivo !!!

  OdpovědětVymazat
 5. Také jednoho takového chlupáče máme a je to opravdu zlatíčko :) A normálně králíčkovi dáváme i tvrdé pečivo, po kterém se může utlouct a nic se mu nestalo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, brousí si na tom zoubky :)

   Vymazat
 6. tak ten je boží, já mám taky králíčka. má 1 rok. :)

  OdpovědětVymazat